Cercetarea bătrânilor și a bolnavilor

Cercetarea Batranilor si a Bolnavilor

Bătrânii și bolnavii sunt vizitați de către echipele formate pentru acesta lucrare.

Lucrarea surorilor

Lucrarea Surorilor

În zilele de marți, o data la două săptămâni, are loc întâlnirea surorilor în anexa Bisericii începand cu ora 18:00.

Școala Duminicală

Scoala Dumnicala

Învățătorii Școlii Duminicale așteaptă copiii în fiecare duminica ca prin joc, cântec și învățătură să-i ajute să se apropie de Domnul Isus.

Slujirea prin laudă

Slujirea prin lauda

Formațiile Bisericii: corul, orchestra, fanfara și grupurile de laudă au întâlniri săptămânale pentru pregătirea programului de laudă.

Repetițiile sunt programate astfel:

• Cor: Vineri începând cu ora 18.00
  • Fanfara: Miercuri începând cu ora
  • Orchestra: Sâmbată începând cu ora

Lucrarea tinerilor

Tineret

Cu ajutorul Domnului, în zilele de marți ale săptămânii, începand cu ora 18:30 tineretul Bisericii Betel împreună cu oaspeții se închină Domnului.

Pregătirea mesei săptămânale

Pregatirea Mesei Saptamanale

În fiecare duminică, cu ajutorul Domnului pregătim o masă caldă pentru frații și surorile Domnului Isus.