Scoala Duminicala

Invatatorii Scolii Duminicale asteapta copiii in fiecare duminicaiar prin joc, cantec si invatatura ii ajuta sa se apropie de Domnul Isus.

Cercetarea batranilor si bolnavilor

Batranii si bolnavii sunt vizitati de catre echipele formate pentru acesta lucrare.

Lucrarea surorilor

In zilele de marti, o data la doua saptamani, are loc intalnirea surorilor in anexa Bisericii incepand de la ora 18.00.

Slujirea prin lauda

Formatiile Bisericii: corul, orchestra, fanfara si grupurile de lauda au intalniri saptamanale pentru pregatirea programului de lauda.

Repetitiile sunt programate astfel:

• Cor: Vineri incepand cu ora 18.00
  • Fanfara: Miercuri incepand cu ora
  • Orchestra: sambata incepand cu ora

Lucrarea tinerilor

Cu ajutorul Domnului, in zilele de marti ale saptamanii, incepand cu ora 18.30 tineretul Bisericii Betel impreuna cu oaspetii se inchina Domnului.

Pregatirea mesei saptamanale

In fiecare duminica, cu ajutorul Domnului pregatim o masa calda pentru fratii si sororile Domnului Isus.