Lucrarea surorilor

Lucrarea Surorilor

În zilele de marți, o data la două săptămâni, are loc întâlnirea surorilor în anexa Bisericii începand cu ora 18:00.

Lucrarea tinerilor

Tineret

Cu ajutorul Domnului, în zilele de marți ale săptămânii, începand cu ora 18:30 tineretul Bisericii Betel împreună cu oaspeții se închină Domnului.

Pregătirea mesei săptămânale

Pregatirea Mesei Saptamanale

În fiecare duminică, cu ajutorul Domnului pregătim o masă caldă pentru frații și surorile Domnului Isus.

Slujirea prin laudă

Slujirea prin lauda

Formațiile Bisericii: corul, orchestra, fanfara și grupurile de laudă au întâlniri săptămânale pentru pregătirea programului de laudă.

Repetițiile sunt programate astfel:

• Cor: Vineri începând cu ora 18.00
  • Fanfara: Miercuri începând cu ora
  • Orchestra: Sâmbată începând cu ora

Cercetarea bătrânilor și a bolnavilor

Cercetarea Batranilor si a Bolnavilor

Bătrânii și bolnavii sunt vizitați de către echipele formate pentru acesta lucrare.

Școala Duminicală

Scoala Dumnicala

Învățătorii Școlii Duminicale așteaptă copiii în fiecare duminica ca prin joc, cântec și învățătură să-i ajute să se apropie de Domnul Isus.