Seara de tineret – Ce ne învață Biblia din sport?

🏀⚽️ Gata să descoperim lecții noi din lumea sportului? ⚾️🏐

Suntem încântați să vă invităm la o seară specială de tineret în cadrul Bisericii Betel București, sub titlul provocator “Ce ne învață Biblia din sport?”.

📖 Vom explora împreună conexiunea surprinzătoare dintre sport și învățăturile biblice, descoperind lecții valoroase despre disciplină, echipă, perseverență și multe altele.

🎤 Suntem încântați să avem alături de noi pe Denis Benzar, care va împărtăși cu noi perspective fascinante și inspiraționale despre cum putem aplica principiile din sport în viața noastră spirituală.

🤔 Haideți să ne întâlnim și să explorăm împreună cum putem să ne dezvoltăm și să creștem ca indivizi și ca echipă, inspirându-ne din exemplele și învățăturile atât de bogate din lumea sportului și din învățăturile biblice.

📅 Marcați data în calendar: 18.05.2024, la ora 18:00, și pregătiți-vă să fiți parte dintr-o seară captivantă și plină de învățăminte valoroase.

Haideți să ne reunim ca tineret al Bisericii Betel și să descoperim împreună noi perspective și învățăminte din lumea sportului și din învățăturile biblice!