Sărbătoarea perilor albi – Vremea carunțetelor

🌟 Înălțăm ochii și inimile către cei care au străbătut cu încredere și înțelepciune drumul vieții! 🌟

Suntem încântați să vă anunțăm că duminica, 14 aprilie 2024, la ora 9:00, ne vom uni pentru a celebra “Vremea carunțetelor” în cadrul Bisericii Betel București, o sărbătoare dedicată perilor albi ai comunității noastre.

👴👵 Este o ocazie specială să aducem omagiu și recunoștință celor care ne-au călăuzit și inspirat prin exemplul lor de viață. Pentru această sărbătoare, suntem onorați să avem ca invitat pe Pastorul Ioan Bochian, care ne va împărtăși cu înțelepciunea și încurajarea sa.

🌸 Fie că suntem tineri sau mai în vârstă, sărbătoarea perilor albi ne reamintește să prețuim și să onorăm fiecare etapă a vieții și să învățăm unii de la ceilalți cu recunoștință și respect.

🎉 Vă invităm să vă alăturați acestei sărbători de comunitate și să petrecem împreună o dimineață plină de recunoștință, bucurie și împărtășire de învățăminte valoroase.

Marcați această dată în calendar și pregătiți-vă să vă alăturați sărbătorii “Vremea carunțetelor” la Biserica Betel București!

#SarbatoareaPerilorAlbi#BisericaBetelBucuresti#VremeaCaruntetelor#Recunostinta#Comunitate#Inspiratie